У Дніпрі з’явиться новий зелений оазис (фото)

У Дніпрі на Слобожанському проспекті (у районі буд. № 65 та 67) з’явиться новий сучасний сквер. Зараз там проводяться підготовчі роботи з реконструкції. За проєктом, здорові дерева збережуть, а видалять лише ті, котрі після обстеження визнано фаутними або аварійними. На місці видалених висадять у півтора раза більше дерев.

Ініціаторами реконструкції цього скверу стали самі мешканці. Відповідний проєкт виграв у Бюджеті участі з обмеженими рамками фінансування.

сквер на Слобожанському

Головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антон Андрієнко зазначив: «Дніпро продовжує гарну тенденцію зі створення сучасних локацій для відпочинку. Таким після реконструкції буде і сквер по просп. Слобожанський, який стане не лише родзинкою проспекту, а й усього лівобережжя. Звісно, це існуюча зелена зона з деревами, але частина з них вже фаутна чи навіть аварійна. Тому такі дерева потребують видалення. А замість них тут висадимо у понад півтора раза більше саджанців – понад 240 – і переважно цінних порід, таких як сакури, клени «Фламінго», платани, ялини, а також понад 8 тис. різних кущів. Тому підстав для хвилювань зовсім нема. Пустелі тут не буде, а навпаки – максимально озеленена територія».

сквер на Слобожанському

За словами головного архітектора міста Дмитра Волика, сквер є найбільшим об’єктом рекреації (близько 2 га) уздовж усього просп. Слобажанський, і після його реконструкції мешканці у пішій доступності отримають прекрасний зелений оазис.

сквер на Слобожанському

«Існуюча територія потребувала вже певного оновлення, а тим більше – благоустрою. За проєктом окрім озеленення, тут буде укладено газон із автоматичною системою поливу, зроблено зони відпочинку, дитячі та спортивні майданчики, зовнішнє освітлення, майданчик для вигулу собак. Територія скверу достатньо щільно буде наповнена елементами благоустрою – лавами, шезлонгами, пішохідними доріжками, урнами тощо. Ефект підпірної стіни з боку проїжджої частини проспекту буде підсилено спеціальною геопластикою із землі, щоб максимально знизити шум від дороги. Утім заради планувальної структури здорові дерева не видалятимуться. Видалятимуть лише ті, що у поганому стані», – підкреслив Дмитро Волик.

сквер на Слобожанському

сквер на Слобожанському

сквер на Слобожанському