У ДніпроОДА обговорили столітню історію України (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Майже сто років тому Українська та Західноукраїнська Народні Республіки об’єдналися. Угоду скріпили Актом Злуки. Як ця історична подія вплинула на розвиток сучасної України – у ДніпроОДА обговорили під час круглого столу. Думками ділилися науковці та громадські діячі.

1

22 січня – День Соборності. У цей день, 99 років тому, об’єдналися Українська та Західноукраїнська Народні Республіки.

2
Як це було – пригадували під час круглого столу в ДніпроОДА

3

«День Соборності – це символічне свято для кожного з нас, кожного українця. Воно свідчить про незламність національного духу та віковічне прагнення до єдності держави. Буревій подій на початку 20-го сторіччя завдав темп правотворчим історичним процесам, завдяки чому наприкінці 20-го сторіччя з’явилася сучасна незалежна Україна», – зауважила радник голови ДніпроОДА Ірина Грицай.

4

Екскурс в історію – від громадських діячів,

5
… науковців,

6

… простих патріотів.

7

«Це загальнонаціональне свято, яке виходить за межі приватних інтересів. Тоді, 99 років тому, Україна об’єдналася, але несприятливі внутрішні чинники спричинили поглиблення конфронтації у Соборній УНР, в результаті чого вона втратила незалежність. Історичні уроки тих подій слід ретельно вивчити та пам’ятати всім нам», – наголосив декан історичного факультету ДНУ ім.О.Гончара Сергій Світленко.

Хтось готується до свята заздалегідь: вишиванка – патріотична душа народу.

8

22 січня в області пройде чимало заходів до Дня Соборності. Стежте за новинами на сайті ДніпроОДА.