У Дніпропетровській області зареєстрували 11 випадків сказу тварин

З початку 2023 року на Дніпропетровщині лабораторно підтвердили 11 випадків сказу тварин. Про небезпеку інфекції та профілактику захворювання йшлося під час брифінгу у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

«На Дніпропетровщині востаннє випадки сказу серед людей реєстрували у 2017 році. Але регулярно виявляють інфікованих тварин. Як свійських, так і диких. В області протягом минулого року лабораторно підтвердили 22 випадки. У 2023-му маємо вже 11», – розповіла завідувачка відділення Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Вона зазначила, що в цілому у світі випадки сказу зареєстровані в понад 150 країнах. Щорічно від цієї хвороби помирає понад 50 тис людей і більш ніж 1 мільйон тварин. Інфекція вкрай небезпечна. Без вчасної терапії – смертельна.

В області уникнути масового поширення сказу допомагають профілактичні заходи. Працюють спеціальні служби зооконтролю. Вони відловлюють безпритульних тварин – стерилізують, щеплюють від сказу і відпускають. Тому хвостаті зі спеціальною кліпсою у вусі небезпеки не несуть.

Щорічно досліджують розповсюдження вірусу у природі. Фахівці контролюють чисельність диких тварин на одному гектарі.

Втім, наголошує Галина Шамичкова, кожен особисто повинен дбати про власну безпеку.

«Треба обов’язково раз на рік робити своїм улюбленцям щеплення. А ще уникати контакту домашніх тварин з вуличними. Обов’язково слідкувати за їх поведінкою. Якщо помітили агресивність, неадекватну реакцію на світло, воду чи рух, потрібно негайно телефонувати до ветеринарної служби. Тварину візьмуть під нагляд», – сказала вона.

Якщо вкусила тварина, необхідно ретельно промити рану водою. Не менше 15 хвилин. Далі обробити спиртом та йодом. Після – одразу звернутись до найближчого медзакладу. Там призначать курс лікувально-профілактичної імунізації.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!