У Дніпропетровську проходитимуть «Дні діабету»

З початку року цукровий діабет вперше діагностовано майже у 1,5 тисячі дніпропетровців. Про це  повідомила головний терапевт департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської міської ради Тетяна Кравець.

«Цукровий діабет – це хронічна хвороба, що розвивається в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або коли організм не може ефективно його використовувати. Хвороба зазвичай призводить до ускладнень з боку серцево-судинної та нервової систем, нирок, нижніх кінцівок чи зору», – сказала Тетяна Кравець. Вона також додала, що характерними симптомами цукрового діабету є різка зміна ваги, невгамовна спрага, надмірне сечовиділення, підвищена втома,  проте ці симптоми можуть бути слабко вираженими, якщо рівень глюкози в крові підвищений помірно.

За словами лікарів, часто ця хвороба протікає безсимптомно, тому спеціалісти радять періодично проходити поглиблене медичне обстеження. «Дуже важливо вчасно виявити хворобу, щоб уникнути ускладнень. На сьогодні близько  40% людей на стадії виявлення хвороби вже мають ускладнення. До групи ризику потрапляють люди з хронічними хворобами печінки, підшлункової залози, жінки, які народили дітей вагою понад 4 кілограми, люди з високим тиском, ожирінням, а також  ті, у кого родичі хворіють на цукровий діабет», – додала головний позаштатний ендокринолог департаменту охорони здоров’я міської ради Лариса Пастарус.

За її словами, людям з групи ризику бажано проходити обстеження двічі на рік. Лариса Пастарус повідомила, що 28 листопада у Палаці студентів ДНУ ім. О. Гончара проходитимуть «Дні діабету», де всі бажаючі зможуть прослухати лекції про цукровий діабет, там же можна буде безкоштовно зробити експрес-аналізи глюкози крові, виміряти артеріальний тиск, проконсультуватися з лікарями з питань діабету.

Головний терапевт департаменту Тетяна Кравець нагадала, що у Дніпропетровську діє міська програма, спрямована на ранню діагностику та профілактику цукрового діабету. Згідно цієї програми для хворих коштом міського бюджету закупаються цукрознижуючі препарати та тест-смужки для скринінгових досліджень. Цього року на ці цілі з міського бюджету виділено близько 3 тисяч 400 гривень.

Сьогодні у Дніпропетровську на диспансерному обліку знаходиться близько 30 тисяч хворих на цукровий діабет.

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, який започаткований у 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією та Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Залишити відповідь