У Дніпропетровську проводитимуть реабілітацію атошників за європейськими стандартами, – Валентин Резніченко

Фізична, психологічна та соціальна реабілітація, і все це – під наглядом найкращих спеціалістів. У  Дніпропетровську атошників з важкими травмами лікуватимуть комплексно – так, як роблять в європейських країнах. Всі умови для цього будуть в новому реабілітаційному центрі, який відкриється при обласному госпіталі для ветеранів війни. Зараз триває ремонт та закуповується обладнання. Першого пацієнта госпіталь прийме вже цьогоріч.

реабилитация2
«Наші герої і раніше проходили реабілітацію в обласному госпіталі для ветеранів війни, ми не відмовляли нікому. Проте тепер ця робота стане зручнішою: на одному поверсі будуть комфортні палати, сучасне обладнання та спеціалісти, які знають, як допомогти у найтяжчих випадках. Відкриється реабілітаційний центр вже цього року», – зазначив очільник області Валентин Резніченко.

 Під нове відділення в обласному госпіталі для ветеранів війни виділили цілий поверх. Лікар-терапевт Володимир Заєць з натхненням показує кімнати, де незабаром розміститься реабілітаційний центр для учасників АТО.

реабилитация3
«В усіх коридорах та палатах зробимо спеціальні поручні, щоб пацієнти більше рухалися самостійно, а не лежали, – веде коридором до наступної кімнати Володимир Заєць. – А тут буде душова. Користуватися нею зможуть навіть лежачі хворі та хлопці на візочках. Раніше це була велика проблема».

Зараз у госпіталі повним ходом іде ремонт. Будівельники працюють без вихідних – фарбують, штукатурять, кладуть плитку. Потім відділення оснастять сучасним обладнанням для найрізноманітніших фізіотерапевтичних процедур та тренажерами для лікувальної фізкультури. На обладнання для реабілітаційного центру витратять 3 млн. грн обласних коштів. З ремонтом допомогли благодійники.

реабилитация4
 
«Ми використаємо комплексний метод: одночасно буде фізична, психологічна, соціальна реабілітація та медикаментозне лікування. Кожним пацієнтом опікуватиметься ціла команда спеціалістів: психолог, психотерапевт, соцпрацівник та інші. Такий підхід застосовують в Європі, – розповів Валентин Резніченко. – Працюватимуть у центрі фахівці госпіталю разом з волонтерами. Наші спеціалісти саме проходять тренінг від литовських медиків, які мають великий досвід в реабілітації після важких потрясінь».

У новому центрі повертатимуть до повноцінного життя бійців АТО з ураженнями спинного і головного мозку, порушеннями опорно-рухового апарату. Він розрахований на 35 людей. Стандартний курс реабілітації – 18 днів, але хлопці зможуть бути тут скільки потрібно.

Залишити відповідь