У Дніпропетровську викрили мережу незаконних ломбардів

Співробітниками управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції спільно зі співробітниками прокуратури м. Дніпропетровська 25 листопада  викрито та припинено незаконну діяльність мережі ломбардів одного з дніпропетровських підприємств.

Зокрема, було встановлено, що службові особи вказаного товариства, створили та налагодили роботу злочинної схеми з привласнення та подальшої реалізації нелегальним ювелірним майстерням дорогоцінних металів і ювелірних виробів, отриманих від фізичних осіб під комісію. Незаконна діяльність здійснювалася без проведення розрахунково-касових операцій та відображення по бухгалтерській і податковій звітності підприємства, з одночасним ухиленням від їх обов’язкової передачі до Держскарбниці для поновлення золотого запасу держави.

Відкрито кримінальне провадження за ознаками  кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 192 (заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою) КК України.

У рамках вказаного кримінального провадження було проведено 5 санкціонованих обшуків приміщень ломбардів, розташованих на території м. Дніпропетровська, вилучено: гроші сумі 258 тис. грн, ювелірні вироби з дорогоцінних металів в кількості 670 шт., загальною вагою 2010 грамів, на суму 1 млн. 407 тис. грн, комп’ютерна техніка (5 системних блоків, 5 ноутбуків, 3 планшети), 3 касові апарати, бухгалтерські та інші документи а також чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність фігурантів.

Відповідальність за вищевказане кримінальне правопорушення передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 192 КК України особам, які причетні до вчинення даного протиправного діяння.

За матеріалами прес-служби ГУНП в Дніпропетровській області

Добавить комментарий