У Дніпропетровську з’явиться соціальне селище для «особливих» дітей

Наступного року у Дніпропетровську заплановане відкриття першого в Україні соціального селища для дітей зі спектром аутизму. Про це на прес-конференції в інформаційному агентстві «Мост-Днепр» повідомила Лідія Фролова, керівник обласного центру реабілітації для дітей з аутизмом.

«На сьогодні документи знаходяться на стадії розробки. Основним завданням на даному етапі є збір коштів для реалізації проекту», — повідомила Лідія Фролова.

«За планом, на 40 сотках буде збудована триповерхова будівля з теплицею. На території знаходитиметься майстерня малої поліграфії, керамічна і рослинницька майстерні, пральня та пекарня. Майстерні зможуть частково задовольняти потреби жителів комплексу. Жителі села зможуть займатися кулінарною діяльністю, спортом, господарськими роботами. Приблизна вартість будівництва — 12 мільйонів гривень», — зазначив керівник архітектурного бюро «Арколон-5» Андрій Протасеня.

Соціальне селище стане домівкою для 50 осіб. Планується, що це будуть випускники центру, які залишилися без батьківської опіки, у тому числі ті, яким більше 20 років. У селищі вони зможуть продовжувати жити практично самостійно.

«Однім із напрямків роботи селища в майбутньому — забезпечення спортивної підготовки дітей, можливо, навіть підготовка  їх до параолімпійських видів спорту», — додала Лідія Фролова.

Для того, щоб проект втілити у життя, активісти, на чолі з керівником біржі благодійності «ДоброДій» Владою Миколюк, збирають кошти. Долучитись до цієї благородної справи може кожен.

Збір коштів буде відбуватись на сайті 248.dp.ua.

Добавить комментарий