У дніпровській колекції скіфської пластики – новий експонат (фото)

У Дніпрі вулична експозиція кам’яної пластики національного історичного музею імені Яворницького поповнивлась новачком – це скіфський воїн. Статуя, якій приблизно 2,5 тисячі років. Знайшли її неподалік села Вишневе П’ятихатського району ще в 2017- му. Це вже четверта статуя скіфа на майданчику.

скіфський воїн_Дніпро

Співробітники музею вирішили, що це історичне дійство не має пройти повз громаду і організували своєрідну унікальну толоку, на котру запросили всіх охочих.

скіфський воїн_Дніпро

“І ось цей день настав. В запланований час біля Музею вже було велелюдно і шумно. Стало зрозуміло, що захід викликав зацікавленість у людей, готових фізично докластися до встановлення статуї поблизу синхронного за часом скіфа, що посміхається. Героя дня було дбайливо навантажено на візок, обережно піднято на майданчик. Рівненько встановлено і надійно зафіксовано в завчасно підготовленій ямі. А потім була колективна фотографія учасників процесу і… Обіцяна екскурсія від заввідділом археології Старіка Олександра”, – розповідають музейники.

Попередньо вважають: статуя 5 століття до нашої ери, і ніщо інше, аніж скіфський воїн. Впевнені, бо знайшли неподалік кургану. Та й символіка, матеріал і технологія збігаються. Така знахідка, кажуть музейники, рідкість.

Для охочих дізнатися детальніше – готові провести екскурсію вуличною експозицією. Уся потрібна інформація на ресурсах музею.