У Дніпровському ботсаду рослини почали квітувати на місяць раніше

У Дніпровському ботсаду на місяць раніше розквітли деякі весняні рослини. Перші з них — проліски й підсніжники вже відцвіли. Наразі квітує мигдаль, кілька видів рододендронів, вереск, чаклунський горіх і два види калини. Повідомляє d1.dp.ua.

«Фенологічні ритми у цьому році зміщені мінімум на 20 днів. І все те, що мало квітнути у квітні, розпочалося вже зараз. Первоцвітам можливе зниження температур не загрожує. Але деяким деревним рослинам родом з того ж самого Китаю, субтропіків, наприклад, калині фарерській зниження температури до -4 може зашкодити», — пояснив директор дендрарію Анатолій Кабар.

Фахівець зазначає: таке явище зумовлено підвищенням середньої температури в лютому, а також в цілому рекордно короткою зимою. А от зниження температури до позначки нижче нуля найближчим часом вже не вплине на більшість розвитку рослин, які «прокинулися» раніше.

Але буяння квітів дніпряни найближчі три тижні, на жаль, не побачать — ботанічний сад ДНУ імені Олеся Гончара, як і більшість науково-освітніх установ, до 3 квітня перебуває на карантині.