У дніпровському медзакладі гроші пацієнтів використовували на власний розсуд

У Дніпрі розпочато провадження відносно посадовців медзакладу міста, які використали на власний розсуд кошти, призначені для виплат пенсій пацієнтам. Повідомляють у прес-службі прокуратури області.

«Прокуратурою Дніпропетровської області у ході проведення перевірки додержання прав інвалідів і пенсіонерів, які є пацієнтами медичного закладу Дніпровської філії «Спеціальний заклад з надання психіатричної допомоги» ДУ «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України», встановлено грубі порушення. Так, посадовці медичної установи не забезпечили відкриття особистих пенсійних рахунків для 572 пацієнтів, що проходять примусове психіатричне лікування, через що останні були позбавлені можливості розпоряджатися призначеними їм державою грошовими коштами. У подальшому невиплачені пенсії та інші соціальні виплати у сумі понад 13 млн грн працівники закладу перерахували на інший рахунок, де безпідставно їх утримують», — йдеться у повідомленні прокуратури.

За результатами перевірки розпочато кримінальне провадження відносно посадових осіб вказаного медичного закладу за ч.2 ст.364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Санкцією вказаної статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Фото: з відкритих джерел