У дніпровському музеї з’явився новий експонат (фото)

Віддав клавішний інструмент новоствореному Музею історії Дніпра містянин В’ячеслав Бичков. Розповідає, піаніно виготовлене німецькою фірмою «Шмідт і Вагнер».

У Катеринославі інструмент продавали у музичному магазині «Братів Бакк». Піаніно налаштоване і досі має гарне звучання. У музеї вже знайшли місце новому експонату, повідомляє suspilne.media.

Подарував піаніно Музею історії міста дніпрянин В’ячеслав Бичков. Розповідає, що йому інструмент віддала хрещена, їй піаніно дісталося від батьків. А подарувала, бо сам В’ячеслав інколи грає і його донька опановувала інструмент. За припущеннями чоловіка, музичному інструменту від 120 до 130 років. Бо виготовили його на німецькій фірмі «Шмідт і Вагнер», яка завершила своє існування на початку 20 століття.

«Це фортепіано збереглося у гарному стані. Тут є надписи, як мені пояснили, зазвичай ставили фахівці, які налаштовували піаніно. А також металева табличка, яка безпосередньо підтверджує, що цей музичний інструмент придбаний через магазин «Братів Бакк» у місті Катеринослав», — розповідає власник.

У цінності цього музичного інструмента для міста упевнились, коли знайшли майстра, який зміг його налаштувати.

піаніно_музей Дніпра

«Воно було не налаштованим, мені довелося шукати майстра. Незвичайне потрібно налаштування. Звернувшись до своєї вчительки ще з музичної школи, знайшов налаштувальника, який обслуговував фактично усі міські музичні школи. Той розповів історію, що є нащадком «Братів» і, на жаль, у нього не залишається учнів, які б могли перейняти це мистецтво», – говорить дніпрянин В’ячеслав Бичков.

Ідея віддати піаніно музею прийшла несподівано, згадує В’ячеслав. Спитав думки хрещеної, та підтримала, І одразу надіслав пропозицію з фото клавішного до музею. Говорить, віддавати інструмент, який 10 років стояв вдома, було не важко.

піаніно_музей Дніпра

«Найбільша цінність – це дати цьому інструменту ще одне життя. Щоб наші діти, які живуть у цьому місті могли подивитися, торкнутися і взагалі якось зануритись в історію нашого міста», – говорить дніпрянин В’ячеслав Бичков.

Для музею цей подарунок дуже цінний, розповідає заступниця директора Світлана Павленко. Тому, говорить, містяни зможуть побачити, тепер вже музичний експонат, при вході. Світлана каже, запланували роботу з архівами, щоб створити точну історичну довідку цього піаніно.

піаніно_музей Дніпра

«Найближчим часом у планах вивести освітлення, аби підсвітити цей грандіозний предмет. Окрім того, треба його доналашутвати теж, за що візьметься музей. І деякі дрібні реставраційні роботи», – говорить Світлана Павленко – заступниця директора музею історії Дніпра.

За словами представниці музею, близько 80% їхніх експонатів – це подарунки дніпрян. Каже, майже щодня приносять якість речі: від світлин до друкарських машинок. Реставрація музею майже завершена, але точної дати відкриття через карнатин досі не називають.