У дніпровському сквері створили сім’ю цікаві птахи (фото)

У Дніпрі, у сквері Прибережному на мілководді нещодавно створили сім’ю та вирощують пташенят цікаві чорні водоплавні птахи з білим дзьобом. Це — лиска, далека родичка журавлей. Про це повідомили у Департаменті парків та рекреації Дніпровської міської ради.

Лиска відрізняється від інших водоплавних птахів: в неї червоні очі, короткий хвостик, а на лапках немає справжніх перетинок, але кожен палець має лопаті по краях, які допомагають плавати у воді.

лиска_Дніпро

Загалом лиска живе на територіях Євразії, але її можна зустріти в Африці, куди вона прилітає на зимівлю, а також в Індонезії, Австралії та Новій Зеландії.

Тривалість життя лисок в природі до 18 років. Вони живуть невеликими зграями, але всередині групи утворюють постійні пари, де самець та самиця спільно захищаються та шукають їжу.

Лиски прекрасно плавають та відмінно пірнають, добуваючи їжу під водою. Літають гірше — при небезпеці, коли не можна втекти від хижака по воді. Або під час міграції в теплі країни.

Ці птахи вміють глибоко пірнати: висмикують дзьобом водорості або іншу їжу, та виринають з нею на поверхню. Основна їжа — ряска, річкові водорості, молюски, мальки та водні комахи.

лиска_Дніпро

В березні у лисок починається шлюбний період: вони швидко плавають, збивають воду крилами й кружляють навколо одна одної, видаючи гучні звуки, схожі на “тьек-тьяк”. Коли утворюється пара, самець і самиця чистять дзьобом пір’я один одному, разом захищають свою територію від чужинців та діляться їжею.
Лиски добре почуваються поруч з житлом людини, якщо їх не турбують. Але гніздяться подалі від людей. Лиска рідко виходить на сушу і навіть гніздиться на мілководді, у заростях недалеко від берега. У будівництві гнізда та у висиджуванні потомства беруть участь обидва партнери.

Пташенята вилуплюються через 22 дня: вони з’являються вже зрячими, покритими густим пухом, мають великий дзьоб і міцні лапи. Вже на наступний день після народження вони самі виходять з гнізда й плавають разом з батьками.

У перші два тижні малі залежать від дорослих, які годують їх комахами, мальками, равликами й водоростями. А через два місяці вони повністю оперяються, збираються в групи та починають літати.