У Франції на аукціоні продали трон Наполеона за €500 тисяч

Трон французького імператора Наполеона Бонапарта (1769-1821) продали на аукціоні в історичній резиденції французьких монархів Фонтенбло за 500 тисяч євро, повідомляє «Укрінформ».

«Імператорський трон проданий за 500 тисяч євро, включаючи збори», — йдеться в повідомленні, в якому також зазначається, що цей лот став основним на минулих торгах. Ім’я нового власника раритету не вказується.

Різьблений, покритий позолотою трон оцінювався лише в 80 тисяч євро — це було пов’язано зі сумнівами в його справжності. Вважалося, що існує всього п’ять тронів Наполеона: один знаходився в паризькому палаці Тюїльрі, другий — в замку Сен-Клу, третій в Сенаті, де він залишається до цього дня, четвертий в Законодавчому корпусі (нині — Національні збори), п’ятий — в мерії Парижа.

трон Наполеона

В Osenat запевнили, що «експерти вивчали цей лот шість місяців», і його справжність не викликає сумнівів, а історія лота задокументована.

Згідно з інформацією аукціонного дому, в кінці XIX століття американський філантроп Майкл Генрі де Янг передав цей трон Наполеона в дар Музею образотворчих мистецтв в Сан-Франциско. За свідченням мецената, трон заповів йому родич-француз, який входив до кола наближених імператора.

Як вказали в Osenat, крісло, продане на аукціоні, виконане в тому ж стилі, що і трон з Тюїльрі, проте трохи відрізняється від нього розмірами. Дерев’яні деталі покриті позолотою, а на спинці вишита монограма імператора («N»), увінчана короною.

У серпні 2019 року минає 250 років від дня народження французького імператора.

Фото: osenat.com