У харківському Екопарку небувале поповнення

У зооколекції Фельдман Екопарк поповнення – вперше з’явилися на світ три шпороносні черепахи. Вони вилупилися з яєць, відкладених плазунами в кінці літа й перебували кілька місяців в інкубаторі. Про це повідомляє прес-служба Фельдман Екопарку.

За словами завідувача сектором «Гризуни та тераріум» Світлани Вишневецької, це неординарна подія не тільки для мультикомплексу – в інших зоопарках України представники цього виду рептилій ще не народжувалися.

«Розмноження черепах у неволі – дуже складний процес, що вимагає від персоналу великої самовіддачі. Потрібно цілодобово підтримувати необхідну температуру та рівень вологості в інкубаторі, стежити за всіма змінами в розвитку яйця й оперативно на них реагувати. Тому ми дуже раді та щасливі, що у нас все вийшло – няньчимо тепер малюків, дбаємо, щоб росли здоровими, – розповіла Світлана Вишневецька. – Зараз черепашки зовсім маленькі – важать трохи більше 60 г і поміщаються на долоні, але коли виростуть, перетворяться на велетнів під 100 і більше кг. Правда для цього знадобиться років двадцять і посилене харчування. А їдять вони салат та іншу зелень, ласують також фруктами й овочами. Для того, щоб панцир був міцним, додаємо в корм крейду та вітамінні суміші».

Відзначимо, що в Фельдман Екопарк одна з найбільших в Європі колекцій шпороносних черепах – 16 особин. Найбільший з них – 24-річний самець на прізвисько Габі, який важить 115 кг. Він, до речі, і є батьком черепашат, що вилупилися недавно. Всього ж в зооколекції мультикомплексу близько 200 черепах 12 видів.

Відзначимо також, що шпороносні черепахи є третіми в світі за величиною (після слонових і гігантських) і занесені до Міжнародної Червоної книги. Їхнє розведення у Фельдман Екопарк – один з напрямків природоохоронної діяльності Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR).