У Кам’янському «Летючій миші» дали нове життя

Незабаром прихильники оперети знову зустрінуться з легендарною виставою Кам’янського театру імені Лесі Українки – оперетою Йогана Штрауса «Летюча миша». Виставу відновлюють за проханнями глядачів, які люблять і цей жанр, і безпосередньо саме цей чудовий спектакль. Повідомляють у прес-службі Кам’янської міської ради.

«Мишка» (саме так лагідно називають виставу у театрі) – одна з найвідоміших і найблискучіших оперет в історії жанру. Вперше «Летюча миша» на сцені театру імені Лесі Українки була поставлена ще в 2002-му році і одразу завоювала серця публіки. Звичайно ж, причиною успіху артисти, перш за все, вважають шедевральну музику Йоганна Штрауса. Друга складова – це чудове лібрето Миколи Ердмана і Михайла Вольпіна, які в 30-ті роки минулого століття створили на основі класичного лібрето Карла Хаффнера и Рихарда Жене високу літературну комедію з блискучим «самогральним» текстом, де мало не кожна фраза може стати афоризмом. Третій чинник – талановита команда постановників: художнім керівником постановки був тоді заслужений діяч мистецтв України Сергій Чулков, як режисер-педагог працював з акторами народний артист України Анатолій Дудка, лаконічну, святкову сценографію і костюми створила київська художниця Людмила Ковальчук, танці поставив балетмейстер Сергій Плужников. І нарешті, у виставі був задіяний блискучий акторський склад.

Сьогодні практично всі ролі в улюбленій опереті гратимуть нові виконавці. Серед них – справжні зірки кам’янської сцени. Якщо в попередній версії «Мишки» роль центрального героя Генріха фон Айзенштайна грав фаворит глядацьких симпатій Анатолій Вертій, то тепер йому доведеться виконувати комічну гротескову роль чергового в’язниці, а у велелюбного гуляку Генріха перевтілюватиметься Сергій Винокуров. Жінку Генріха – Розалінду гратимуть заслужена артистка України Світлана Комарова і Ольга Онискевич. Роль легковажного директора театру Фалька дісталася Руслану Куксенко і Дмитру Сороколату, а не менш легковажного директора в’язниці Франка зіграє Максим Монастирський. Євген Босенко зустрічатиме гостей на балу в образі князя Орловського. У ролі хитромудрої покоївки Розалінди – Адель побачимо Анну Орлову, а коханця-невдаху Альфреда зіграють Іван Чебан і Ілля Гетик.