У Китаї розробили велосипед з автопілотом і голосовим управлінням (фото)

В епоху розвитку систем автопілоту для автомобілів інженери Університету Цінхуа (Китай) вирішили створити аналогічну технологію для велосипеда. Двоколісний транспорт навчили слідувати за власником і об’їжджати перешкоди. І це не весь список того, що він вміє робити, повідомляє «Радіо Максимум».

В основі велосипеда лежить штучний інтелект. Керувати транспортом можна за допомогою голосових команд, попросивши його сповільнитися, повернути або зупинитися. У конструкції цікавий і підхід інженерів до автоматичного балансування – попри відсутність людини за кермом, байк не падає при русі і під час зупинки.

Для стійкості використовується система гіроскопів, а стеження за дорогою здійснюється за допомогою встановлених камер; за контроль швидкості відповідає спеціальний датчик. Завдяки використанню штучного інтелекту, забезпечити роботу всіх систем вдалося завдяки лише одній мікросхемі, яку згодом можна використовувати для перетворення звичайних транспортних засобів на «розумні».

У Китаї розробили велосипед з автопілотом і голосовим управлінням - фото 345369

Зараз технологічний велосипед тестують на закритому майданчику, де він об’їжджає конуси та людей, виконує різні маневри. Варто сказати «пригальмуй», як двоколісний транспорт уповільнює хід.

У Китаї розробили велосипед з автопілотом і голосовим управлінням - фото 345370

Розробники продовжать дослідження та експерименти для створення повністю автоматизованої системи управління, яка може використовуватися в кріслах для осіб з інвалідністю та спеціальному транспорті.