У Києві презентували Міжнародний благодійний «Фонд захисту свободи слова в Україні»

У Конгрес-холі столичного готелю «Хрещатик» громадськості презентували проект Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні». Представники ЗМІ, адвокати, співробітники страхових компаній, правозахисники зібралися, щоб підтримати цю ініціативу і засвідчити високий статус заходу.

Ініціатором створення Фонду виступила МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України» спільно з Лігою страхових організацій України.

«Друзі, колеги! Я дуже радий представити вам новий, унікальний проект, спрямований на захист вітчизняних журналістів. Ми заснували Міжнародний благодійний фонд «Фонд захисту свободи слова в Україні», який повинен стати зв’язуючою ланкою між журналістами і страховими компаніями», – звернувся до присутніх ініціатор проекту, голова правління «Міжнародної Ліги захисту прав громадян України» Едуард Багіров.

«Не секрет, що свобода слова в нашій країні не відповідає західним стандартам. Більшість вітчизняних ЗМІ дотаційні, належать навколополітичним кланам, і не мають можливості вести незалежну редакційну політику. Багато талановитих журналістів змушені пристосовуватись до вимог «особливого курсу», і позбавлені можливості працювати по совісті, виходячи з принципів об’єктивності та громадянського обов’язку. Ті ж, хто намагаються відстоювати свої права на правдиве, всебічне висвітлення інформації, ризикують бути звільненими, часто втрачають роботу і на довгий час залишаються без засобів до існування. Разом з тим, чимало українських журналістів у своєму бажанні правдиво розкривати негативні явища часто ризикують здоров’ям і навіть життям. І також залишаються абсолютно незахищеними в наш суворий час. Так було до цього. Тепер буде по-іншому!

Міжнародний благодійний фонд «Фонд захисту свободи слова в Україні» покликаний докорінно змінити ситуацію в журналістиці і на ринку вітчизняних ЗМІ. Відтепер всі, хто намагається займати незалежну позицію і відстоює свої права на чесну журналістику, може бути застрахований від багатьох непередбачених ситуацій.

Міжнародний благодійний фонд «Фонд захисту свободи слова в Україні» буде акумулювати кошти з різних джерел, і передбачає не тільки гідну матеріальну подушку для незаконно звільнених журналістів, але також надає компенсації в разі загроз, втрати працездатності та інших екстрених випадків, пов’язаних з професійною діяльністю журналістів! Стати учасником програми страхування професійних ризиків зможе практично кожен український журналіст, і це не буде потребувати від нього фінансових витрат. Ми розробили шаблон страхового полісу, який буде основоположним документом при укладенні договору між Фондом і журналістами. Для початку пропонуємо базовий поліс на суму 1000 гривень, компенсація за яким при настанні страхового випадку буде дорівнювати 100 000 гривень. У найближчі місяці ми плануємо застрахувати перших 50 журналістів на суму 5 млн. гнривень. А протягом року розраховуємо забезпечити страховими полісами 500 осіб на суму 50 млн. гривень. Це буде абсолютно безкоштовно для працівників ЗМІ. Так що звертайтеся, ми чекаємо!

Крім того, в рамках діяльності Фонду кожен журналіст зможе отримати безкоштовну правову та адвокатську допомогу від юристів адвокатського об’єднання «Едуард Багіров і Партнери». Ми абсолютно відкриті для співпраці і приймаємо будь-які пропозиції щодо організації процесу. Найголовніше, що співзасновником нашого фонду може виступити будь-який журналіст, що дозволить впливати на політику Фонду і контролювати його роботу», – розповів Едуард Багіров.

«Ми з великим ентузіазмом відгукнулися на запрошення взяти участь у цьому проекті, – звернулась до присутніх Ірина Денисова, директор департаменту інформаційної політики Ліги страхових організацій України. – Наша структура вже має досвід розробки страхових продуктів для журналістів – ми займалися цим спільно з профільним комітетом Верховної Ради. Цей досвід, безумовно, стане в нагоді для розвитку Міжнародного благодійного фонду «Фонд захисту свободи слова в Україні». Багато журналістів самі по собі не мають достатніх коштів для того, щоб оплачувати недешеві страхові поліси, а в рамках Фонду вони отримають таку можливість і зможуть застрахуватись від багатьох ризиків. Тільки за 2016 рік маємо 7 зареєстрованих випадків нападу на журналістів. Це і тілесні ушкодження, і підпали авто. Захист професійної діяльності журналіста – найважливіше завдання Фонду, і ми сподіваємось, що цей проект знайде популярність, і стане надійним помічником і партнером для працівників українських ЗМІ», – підсумувала Ірина Денисова.

Добавить комментарий