У Києво-Печерській Лаврі відкрили нові таємниці

Києво-Печерська Лавра відкриває свої таємниці. Проте поки що не для усіх. До ще незвіданих ділянок паломників не пускають. Адже там працюють дослідники. Про це повідомляють “Подробиці”.

Частина печер закрита для туристів. Відгалуження Нестора і Меркурія, датовані XI-XIII століттям, і досі лишаються об’єктами для дослідження.

Їх відкрили наприкінці 20 сторіччя майже випадково, коли проводили освітлення для решти печер. На глибині 14 метрів виявили прадавнє кладовище з 3 видами поховань. Могильні ями, крипти та локули, а ще давні написи на стінах та останки, як припускають науковці, знаних духовних служителів.

“У печерах, швидше за все ховали, ось якихось особливих подвижників, тому що напевно і це доведено – існували кладовища на денній поверхні в тому числі і над печерами були кладовища”, – коментує кандидат геологічних наук Ірина Черевко.

На схемах дослідників різних часів ці потаємні ходи зображені не скрізь, тож їх виявили не одразу. Розбіжності в літописах та графічних малюнках вказують на те, що це ще не усі відкриття.

“Там є залишки цегляного мурування приблизно XII століття. Можливо це і було поховання Антонія, бо письмове свідчення про те, що братія ходила поклонялася мощам Антонія є”, – коментує кандидат геологічних наук Ірина Черевко.

Попри свою унікальність та історичну цінність, нині печери знаходяться у аварійному стані. Щодня вологе повітря та низька температура руйнують піщані споруди. Тому поки що ця пам’ятка архітектури – закрита для відвідувачів.

Добавить комментарий