Діалог представника Пенсійного фонду України із читачами

Питання щодо пенсійного забезпечення завжди були актуальними. Тож на деякі з них сьогодні надасть роз’яснення перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Лариса Вікторівна Дуксова.

— Від 1 травня цього року збільшено прожитковий мінімум для непрацездатних громадян. Через це проведено перерахунок пенсій. Розкажіть, як відбувся перерахунок, скільки людей отримали підвищення розміру пенсії і на скільки?

Почну відповідь із декількох цифр. Думаю, що вони будуть цікаві для читачів. Дніпропет­ровська область нараховує 1,2 млн. пенсіонерів, у т.ч. 39,6 тис. пенсіонерів із числа військовослужбовців.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», із 1 травня підвищено прожитковий мінімум із 1074 грн. До 1130 грн. для непраце­здатних громадян. Фонд області провів автоматизований перерахунок пенсій.
Відповідно до норм указаного закону пенсії перераховані:
— 791,5 тис. пенсіонерам із числа цивільних, або 81,1% загальної кількості. Пенсійні виплати підвищилися в 510,9 тис. пенсіонерів, або 52,3% загальної кількості. Середній розмір зростання склав більше 56 грн.
— 29,5 тис. військовим пенсіонерам. Пенсійні виплати підвищилися в 22,5 тис. (56,8% загальної кількості). Середній розмір зростання склав більше 114 грн.
Зріс середній розмір пенсії по області до 1863, 33 грн. (був 1833 грн., збільшення — 30 грн.).
Перераховані розміри пенсій виплачуються з травня, відповідно до затверджених календарних графіків.

— Наступне питання, яке виникає в зв’язку з цим: чи передбачені в Пенсійному фонді відповідні фінансові ресурси для підвищення пенсії?

Під час планування бюджету на 2016 рік Пенсійний фонд України передбачив фінансові ресурси для підвищення пенсійних виплат із 1 травня та з 1 грудня 2016 року.
Нагадаю, що у травні поточного року збільшилися:
— мінімальні пенсії за віком для непрацюючих;
— мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бо­йових дій;
— мінімальні пенсійні виплати інвалідам ЧАЕС;
— мінімальні пенсії шахтарям;
— мінімальні пенсії «військових» пенсіонерів;
— пенсії за особливі заслуги перед Україною;
— підвищення ветеранам війни та членам їхніх сімей, жертвам нацистських переслідувань;
— надбавки донорам, соціальна допомога по догляду інваліда війни.
Після проведеного масового перерахунку, в зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму до 1130 грн., потреба на виплату пенсій і допомо­ги склала 1,9 млрд. грн.
Тож, бачимо з наведених цифр, що коштів вистачає, пенсійні виплати фінансуються вчасно і в повному обсязі.

— В Україні більша частина пенсіонерів отримує пенсії на рівні мінімального розміру. Які шляхи підвищення пенсійного забезпечення вбачає Пенсійний фонд?

Минулого року обговорювався законопроект щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Введення такої системи раніше пропонувалось із
1 січня 2017 року. Кабінет Міністрів України пропонує запровадити накопичувальну пенсійну систему з 1 липня 2017 року.
Відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій» передано на розгляд Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.
Вищезазначеним документом передбачається вдосконалити солідарну систему шляхом звільнення її від невластивих виплат, зокрема, пов’язаних із фінансуванням пенсій, призначених на пільгових умовах і за вислугу років.
До того ж учасники другого рівня пенсійного страхування одержуватимуть, крім солідарних пенсій, також і накопичені виплати із накопичувальної системи.

— Запровадження накопичувальної системи — це в майбутньому, а які новації у Пенсійному фонді відбудуться вже в 2016 році?

Пенсійний фонд з минулого року поступово запроваджує централізовану систему призначення та виплати пенсій. Це дає можливість майбутньому пенсіонеру незалежно від місця реєстрації та проживання звернутись до будь-якого територіального управління Фонду для призначення пенсії. Нова система — це новий підхід до автоматизації технологічних процесів, які відбуваються в Пенсійному фонді під час призначення та виплати пенсій. Її переваги:
— під час призначення (перерахунку) пенсійних виплат система ставить за мету максимально вилучити суб’єктивний людський фактор;
— автоматизація відповідальної роботи введення спеціалістом даних первинної документації за допомогою розроблених алгоритмів контролю, тобто максимально виключається введення некоректної інформації.
Такий проект уже успішно запроваджений у 4 областях України: Вінницькій, Донецькій, Київській та Херсон­ській.
Із 1 червня до системи централізованого призначення пенсій підключилися Кіровоградська, Черкаська та Миколаївська області. Наша область прийме естафету з 1 липня поточного року.

— Сьогодні було розглянуто лише декілька питань, які турбують наших читачів. Дякуємо за цікаві факти у цифрах. Маємо надію, що це не останній наш діалог. Ваші побажання, Ларисо Вікторівно, нашим читачам.

Перш за все — здоров’я та миру, довгих та активних років життя. Двері Пенсійного фонду завжди відкриті для всіх. Звертайтеся — проконсультуємо, порадимо, допоможемо.

Добавить комментарий