У Кривому Розі організували ­соціальну кав’ярню

У країнах Євроспільноти громадські організації залучають місцеву владу та бізнес до відкриття закладів, в яких працюють люди з обмеженими можливостями. Для нашої країни це все ж таки незвичне явище. Свій експериментальний варіант соціальної кав’ярні організували учасники криворізької громадської організації «Сонячні діти Криворіжжя».

ВИНИКЛА ІДЕЯ

За словами активістки Тетяни Верхоломчук, ідея організувати кав’ярню — це результат роздумів, де міг би себе реалізувати її син. Тарас має діагноз: синдром Дауна. Проте він закінчив 9 класів звичайної загальноосвітньої школи, відвідує теат­ральну студію, бере участь у різноманітних концертах, уміє варити каву та може приготувати смачну їжу. «Про свою ідею відкрити кав’ярню, де працюватимуть наші дорослі сонячні діти, я розповіла в ГО «Сонячні діти Криворіжжя», — говорить Тетяна. — Наталія Мельничук, Вікторія Якушева та Світлана Попова — актив нашої організації, мене підтримав. Було б дуже добре, коли б у нашому місті існував такий заклад. Проте наша організація — неприбуткова, у нас немає приміщення, де ми могли б збиратися чи відкрити таке кафе. Але щодо реалізації цієї ідеї відгукнулися чимало людей. Інститут розвитку міста запросив нас взяти участь у проведенні Дня Європи з фотовиставкою. Разом із нею запропонували спробувати пілотний варіат соціального кафе».

ПІДТРИМАЛИ ПОЧИНАННЯ

Власник кав’ярні «Cupman» Олексій Лежень вирішив підтримати починання і надав своє обладнання для кав’ярні на виїзді. Презентація відбулася в парку ім. Артема. Локація «Сонячні діти Криворіжжя» була дуже людною. Коли бажаючі підходили замовити каву, їм спочатку розповідали, що це не просто кав’ярня, а соціальний проект. У кафе працювали чотири «сонячні» офіціанти: Тарас, Артем, Марина та Михайло. Вони акуратно приносили каву, чай, різні смаколики, а на обличчях гостей з’являлися добрі посмішки, бо працівники додавали до замовлень і добрі вітання. Олексій Лежень уміло навчав своїх підлеглих, показував, як ставити цукор на стіл, як доливати молоко. Спочатку їм було трохи боязко, але потім вони сміливо й вправно виконували всі завдання і раділи тому, що в них це вийшло.

ДОПОМОЖУТЬ РЕАЛІЗУВАТИ

До імпровізованої кав’ярні на свіжому повітрі завітали і керівники міста. Мер Юрій Вілкул із дружиною замовили каву. Жінка зізналась, що хоч зазвичай вони цього напою не вживають, але їм приємно було скуштувати його в такому закладі. Мер поспілкувався з батьками і пообіцяв допомогти з приміщенням та організацією. Адже подібне місце могло б стати центром творчості та сімейного відпочинку для родин, у яких є дітки з вадами здоров’я, де можна було б проводити різноманітні заходи: виставки, майстер-класи та зустрічі з цікавими людьми.
Цього року криворізькі депутати знайшли кошти на оздоровлення дітей з обмеженими можливостями. Дітки від 6 до 18 років у супроводі з одним із батьків поїдуть відпочивати в комунальний табір. У ГО «Сонячні діти Криворіжжя» сподіваються, що проект за допомоги міської влади вдасться реа­лізувати і молоді люди-«синдромники» будуть працевлаштовані. Це дасть змогу допомагати сім`ям із сонячними дітками, надавати матеріальну підтримку на їхнє лікування, розвиток та освіту.

ВОЛОДИМИР ДУМАНСЬКИЙ

Добавить комментарий