У криворізькому дитсадку створили спеціалізовану групу

Якщо так сталося, що ваш малюк потребує особливих умов для виховання та навчання – це не привід для того, щоб відмовитися від відвідування дошкільного закладу. В цьому переконалися батьки вихованців дитсадка №202, що у Кривому Розі. Завдяки проекту «Громадський бюджет» там створили групу для дітей із вадами зору.

ДАВНЯ МРІЯ

У дошкільному закладі перебувають 25 дітей із вадами зору. Відкрити спеціалізовану групу для таких малюків – давня мрія адміністрації садка і батьків. Проект «Громадський бюджет» допоміг втілити в життя цю ідею. Завдяки йому при­дбали професійне медичне обладнання для профілактики і лікування різних вад зору в малюків: рефлектометр для виявлення проблем, обладнання для вимірювання очного дна у дитини без медичного втручання, а також лінзи, комп’ютерні ігри із вправами для корекції зору. Все це дає змогу в умовах дошкільного закладу надавати допомогу діткам.

«У нас проблему із зором помітили з трьох місяців. Доньці необхідно щоквартально проходити огляд у лікарів. Треба виконувати дорогі процедури, – розповідає мама п’ятирічної дівчинки Світлана Ушкань. – Тепер ми можемо це зробити в нашому садочку. Від усіх батьків дякуємо всім, хто допоміг цьому».

ЄВРОПЕЙСЬКА ПРАКТИКА

Конкурс «Громадський бюджет» – це приклад реалізації Криворізькою міськрадою кращих європейських практик. У його рамках такі організації отримують фінансування з міського бюджету, аби втілити у життя проекти, що спрямовані на розвиток міста.

Міський голова Юрій Вілкул зуст­рівся з батьками вихованців дитсадка №202 та переможцями конкурсу – організацією «Об’єднання свідомих активістів». Спілкуючись із ними, він зазначив: «Цього року разом із «Коа­ліцією громад­ських ініціатив» було прийнято рішення про проведення конкурсу «Громадський бюджет» і відразу ж почало надходити багато пропозицій від різних організацій. Тому я дав доручення, щоб він був продовжений і наступного року. Більше того – його фінансування буде збільшено».

За словами голови ГО «Об’єднання свідомих активістів» Інеси Білої, на проекті всі вчилися, тому що це новий напрямок. «На етапі голосування за проекти зверталися за допомогою в інші міста, – каже активістка, – на що нам відповідали: невже таке буває, що вам із міського бюджету виділяють на громадську організацію гроші? Ми з гордістю говорили: у нас – так. Уперше в Україні в Кривому Розі в рамках конкурсу «Громадський бюджет» організації отримали можливість реалізувати свої ініціативи. Це гарний старт для подальшої успішної співпраці міста та громадськості».

ДО ВІДОМА:
До 28 жовтня (до 16.00) у Кривому Розі триває прийом конкурсних пропозицій проектів місцевого розвитку «Громадський бюджет», які будуть реалізовуватися у 2017 році.

ЛЮДМИЛА РУСАНОВА

Добавить комментарий