У Луцьку археологи виявили фрагмент браслета ХІІІ століття (фото)

Під час розкопок монастиря шариток у Луцьку археологи виявили фрагмент браслета ХІІІ століття з синього скла з жовтою поливою – це свідчить, що у місті розвивалася матеріальна культура в давньоруські часи. Про це Суспільному повідомив співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

«Знайдений браслет є яскравим свідченням міської матеріальної культури в давньоруський час. Це ювелірне ремесло, це торгівля, це обміни і хороший економічний показник нашого міста, бо він достатньо дорогий і його могла дозволити пані з відносно хорошими фінансами”, – каже Баюк.

браслет_розкопки у Луцьку

Серед знахідок археологів також є середньовічна кераміка, скло та кахлі. Нині досліджують відрізок фундаменту монастиря.

“Товщина цокольного фундаменту — півтора метра. Вентиляційні продухи є лише з одного боку. Північна стінка споруди слугувала бойовою оборонною стіною. Ширина між кімнатами до двох метрів, споруди міцні, бо це бойова стіна, яка могла витримати удар під час нападу на Луцьк”, — говорить археолог.

браслет_розкопки у Луцьку

За словами Баюка, також археологи розкопали вхід у три підземні приміщення з тильного боку монастиря. Отці, які багато років служать у Луцькій дієцезії Римо-католицької церкви, де нині тривають розкопки, знали про існування підземель та розповідали, що раніше тут був підвал, яким вони користувалися, але в 1996 році він був замурований. Як використовували підземні приміщення католики, науковцям ще належить дізнатися.

Нині розкопки тривають. Під час роботи археологам трапляється цегла ХV та ХVІІ століть – це означає, що стіни кілька разів перемуровували.