У Львові медики виходили немовля, яке поміщалося у маминій долоні (Фото)

Команда неонатологів дитячої лікарні святого Миколая у Львові виходжували дівчинку, яка народилася передчасно вагою лише 600 грам. Для цього їм знадобилося сім місяців.

Про це у Фейсбуці повідомляє Перше медоб’єднанння Львова.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Дівчинка була настільки крихітна, що поміщалася в мамині долоні! Софійка, так назвали батьки немовля, третя і дуже бажана дівчинка в родині Данчівських, яка мешкає неподалік Львова. Попередні дві вагітності у її мами Андріани протікали без ускладнень. Коли 32-річна жінка носила під серцем уже третю донечку, у неї почались кровотечі. Була загроза втратити маля. Лікарі намагалися зберегти вагітність, але все було намарно. На 24 тижні вагітності у жінки сталося відшарування плаценти і єдиним шансом на порятунок і крихітки, і мами був — терміновий кесарів розтин. Його виконали у пологовому відділенні нашої лікарні.

крихітна дівчинка_Львів

«Поспішайка» — так називають передчасно народжених діток. Софійка з’явилася на світ із маленькою вагою і дуже незрілою. Рятувати маля взялася команда відділення інтенсивної терапії новонароджених. Перші тижні життя Софійки були справді боротьбою, адже дівчинка мала незрілі легені і вже в першу добу життя потребувала трьох доз сурфактанту — спеціального препарату, який вводять в легені таких діток, щоб допомогти дихати.

«Теплий та затишний кувез на перші пʼять місяців життя замінив Софійці мамин животик. Також через раннє народження виникло чимало супутніх ускладнень, зокрема пневмонія і бронхолегенева дисплазія, що часто буває у екстремально незрілих немовлят. Тому дівчинка більше 100 днів не могла дихати самостійно — їй допомагав апарат штучної вентиляції легень, а згодом і CPAP — пристрій, що під тиском подає безперервний потік повітря. Самостійно їсти дівчинка теж довго не могла. Тому тривалий час Софійка отримувала харчування через зонд, допоки не навчилася їсти самостійно», – додають у медзакладі.

Лише, коли крихітній пацієнтці виповнилося вже 5 місяців, загроза її життю минула. Софійка підросла, окріпла і її нарешті змогли перевести з реанімації у відділення патології новонароджених та почали потрохи готувати до майбутнього повернення додому.

крихітна дівчинка_Львів

“Після 7 місяців перебування у лікарні Софійку нарешті виписують! З вагою — 4 кг 330 г! Ще деякий час немовля дихатиме за допомогою кисневого концентратора, але і це мине”, – кажуть лікарі.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!