У Москві помер режисер «Трьох мушкетерів»

У Москві на 82-му році життя помер відомий російський кінорежисер Георгій Юнгвальд-Хількевич. Про це ТАСС повідомили в Боткінській лікарні, куди Георгій Емільєвич потрапив тиждень тому. Як уточнила дружина постановника Надіра, причиною його смерті стала серцева недостатність.

Найвідоміший фільм Юнгвальд-Хількевича — «Д’Артаньян і три мушкетери», а також його продовження «Мушкетери через двадцять років», «Таємниця королеви Анни, або Мушкетери через тридцять років» і «Повернення мушкетерів, або Скарби кардинала Мазаріні».

Глядачам добре знайомі й інші картини постановника: «Ах, водевіль, водевіль …», «В’язень замку Іф» і «Туфлі із золотими пряжками».

Режисер народився і виріс в Ташкенті, там же він отримав театрально-художню освіту. Свою першу стрічку — фантастичну комедію «Формула веселки» — він зняв у 1966 році на Одеській кіностудії. Наступний фільм — «Небезпечні гастролі», знятий через три роки, приніс Юнгвальд-Хількевичу першу популярність в СРСР. Головні ролі в цій картині зіграли Володимир Висоцький, Микола Гринько і Юхим Копелян.

Режисер багато працював у театрах Одеси, Москви, Ташкента і Парижа. У 1990 році він переїхав до Москви. Юнгвальд-Хількевич — заслужений діяч мистецтв РРФСР та України.

ua.korrespondent.net

Добавить комментарий