У музеї Дніпра покажуть німе кіно

Завтра з 19:00 у саду Музею українського живопису у Дніпрі покажуть класичні американські стрічки. «Любі друзі, а чи не замахнутись нам цього разу на Дугласа, як то кажуть, на Фербенкса?
Це ім’я настільки відомо, що важко що-небудь додати. Хіба що англійською — Douglas Fairbanks! Він не комік, його амплуа – Гарний Головний Герой у гостросюжетних та пригодницьких фільмах. Його стиль – бійки, погоні та карколомні трюки. Його найвідоміші фільми — «Знак Зорро» (1920), «Три мушкетери» (1921), «Робін Гуд» (1922), «Багдадський злодій» (1924), «Чорний пірат» (1926).

Втім, це мало хто знає, але він пробував себе ще й в комедії – і як актор, і як режисер. І завтра для вас два таких фільми: 1. «Хочу одружитись!» (The Matrimaniac), 1916, 46 хвилин. Здавалося б, що тут такого? Чоловік хоче одружитися. Ну то й що? Усі хочуть. Але коли цей чоловік – персонаж Дугласа Фербенкса, то гаряче стає всім навколо!
2. «Загадка летючої риби» (The Mistery of the Leaping Fish), 1916, 25 хвилин. Комедійний детектив, в якому жорстко висміюються алкоголізм, наркоманія та інші «надмірності негарні». У головній ролі – Дуглас Фербенкс». – зазначають у прес-службі музею.