У музеї Дніпра розповідають про майстра пейзажів (Фото)

Серед дніпровських митців образотворчого мистецтва 60-х-90-х рр. ХХ сторіччя особливе місце займав своєрідний, несхожий на жодного з побратимів-митців Анатолій Олександрович Костенко (1920-1996).

Анатолій Костенко_художник

У зібранні Музею українського живопису знаходиться краща і найбільша колекція творів живописця, що дає змогу розкрити найбільш яскраві сторінки його творчої біографії. Він був пейзажистом, і лише пейзажистом, головною темою якого була природа України. Картини Анатолія Костенка яскраво вирізнялися на виставках поміж інших. Завжди нові сюжети, нове пластичне вирішення, барви – яскраві, духмяні, немов пронизані ароматними соками землі. Усе це породжувало живу зацікавленість у глядачів, а особливо у товариському середовищі. Художники жваво обговорювали колористичні знахідки автора, сперечалися на предмет правомірності подібного відвертого декоративізму у його живопису. Загалом усі визнавали, що етюди та картини А. Костенка випромінюють бадьорість, свіжість живого почуття, а усі моменти життя природи сприймаються ним життєрадісно.

Анатолій Костенко_художник

«До якого б жанру не звертався художник – будь це сільський краєвид, лісові масиви чи простори степів, яку б пору року він не зображував, у його творчих пошуках немає місця для смутку та зневіри. Тут володарюють вітер та сонце, молода зелень та синь весняних вод. Усе пронизане енергійним рухом. Щирість барв, поєднаних у дивовижно святковій гамі, давала змогу митцеві створювати яскравий образ чарівної природи України». – повідомляють у прес-службі музею.

Анатолій Костенко_художник