У музеї Дніпра відкрили виставку картин молодих художників регіону (фото)

У дніпровському музеї українського живопису стартувала виставка «Ровесники Незалежності», на якій представлені понад 200 творів молодих митців регіону. Експозицію можна переглянути до 20 червня. Виставка – спільний проєкт Дніпропетровської облдержадміністрації та музею українського живопису.

«Презентуємо роботи молодих майстрів – наших земляків. Автори – майже ровесники незалежної України. Їм переважно від 30 до 35 років. Цей творчий майданчик – чудова нагода для них заявити про себе та знайти шанувальників свого таланту», – підкреслила заступниця голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.

На виставці представлені твори півсотні майстрів із різних куточків Дніпропетровщини.

«Спільні проєкти обласного керівництва, митців та приватних галерей – дуже важлива справа. Експонати свідчать про величезний потенціал нашого краю. Вражають професійним рівнем, талантом і різноманітністю», – розповів голова обласної організації Національної спілки художників України Андрій Пікуш.

 На картинах – і графіка,..

 ..і живопис,..

..і абстрактне..

..та реалістичне мистецтво, додав Андрій Пікуш.

Серед робіт – скульптури дніпрянки Надії Отряжі.

Тут і портрети, і тварини, і аморфні форми, що імітують природу.

«Працюю із різними матеріалами, та перевагу надаю кераміці. Вона дуже пластична і має великий спектр можливостей», – сказала Надія Отряжа.

Андрій Старунов родом із Криму, зараз живе у Дніпрі. Каже, йому до душі стиль Петриківського розпису. Базові знання отримав від майстра, після – розвивався самотужки.

«У цьому унікальному стилі, що дістався нам від пращурів, можна розвиватися безмежно. Головне – аби була фантазія. Підбирати різні сюжети, кольори. Особисто мені до вподоби малювати птахів», – поділився Андрій Старунов.

Виставка «Ровесники Незалежності» працюватиме на 2-3 поверхах музею українського живопису до 20 червня.

Вхід – вільний.

Адреса музею: м. Дніпро, площа Троїцька, 5-А.