У Німеччині знайшли унікальну золоту монету

Римська золота монета 4 століття нашої ери, яка є унікальною, була виявлена археологом-аматором в районі Штаде в Нижній Саксонії. Матіас Глюсінг знайшов монету біля Фреденбека. Ця місцевість відома своїми доісторичними курганами, але вона значно східніше кордонів Римської імперії. Монета була найнесподіванішою знахідкою, пише «НВ» з посиланням на The History Blog.

Монети подібні до знайденої дуже рідкісні, тому що не призначалися для широкого ходіння і карбувалися в невеликій кількості.

Монета була випущена імператором Константом, молодшим сином Костянтина Великого. Ще за життя батька Констант отримав титул цезаря, а після його смерті розділив правління імперією з двома своїми братами: Костянтином II і Констанцієм II. Монету виготовили в 342−343 роках в місті Сісція (сучасний хорватський Сисак), який був столицею провінції Паннонія. Монетний двір в Сісціі, був відкритий в 262 році нашої ери і використовувався в якості імператорського монетного двору до кінця правління Граціана в 383 році нашої ери. Монети, випущені там протягом 4-го століття, мають знак SIS або SISC.

Знайдений в Німеччині золотий солід відноситься до монет, які карбувалися на честь значущих подій: сходження на престол нового імператора, значущої військової перемоги, ювілею правління. На особливій ​​церемонії імператор нагороджував такими монетами своїх підданих. Серед знайдених раніше зразків подібних монет багато мають отвори, які означають, що їх носили на грудях, подібно медалей.

Дану монету Констант звелів виготовити, святкуючи свою перемогу над франками в 342 році. Виявлення цієї монети на півночі в такому хорошому стані може свідчити про те, що солід був подарований саксонському військовому вождю, який надав вирішальну допомогу римському імператору. Якщо це так, то це буде найраніше археологічне свідчення існування саксонської військової еліти в сучасній Нижньої Саксонії.

«Є переконливі докази того, що золота монета була принесена в жертву в особливому місці, для якого характерні невелика вересова пустка, особлива група курганів, древня стежка і вражаючий пагорб», — говорить археолог з Штаде, Даніель Неслер.

Монета була придбана урядом і буде виставлена ​​в музеї Stade Schwedenspeicher.