У Павлограді «Ангели малюють»!

У Павлоградському історико-краєзнавчому музеї 26 лютого відкрилася виставка дрогобицьких художників «Ангели малюють», яка має унікальні твори. Про це під час презентації експозиції розповіла директор музею Тетяна Ведмідь.

Виставка налічує 97 робіт 17 митців з дрогобицької іконописної майстерні «Кактус». Це переважно ікони, а також картини на духовні теми, виконані у різних стилях.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

2

Серед унікальних експонатів – образи, намальовані на гонтах (дощечках, якими здавна вкривали дахи на Поліссі та Галичині). Їх було знято під час реставрації прадавнього храму святого Юра у Дрогобичі. Ці експонати випромінюють надзвичайну енергетику.

Перші відвідувачі, які були присутні на презентації виставки, були приємно вражені різноманітністю технік, які застосували автори сакральних творів,  більшість з яких виконана у православних традиціях різних епох – від візантійського стилю до сучасного.

3

Виставка вже побувала у Києві, Чернігові і Дніпродзержинську, звідки павлоградські музейники доправили її у своє місто.

Тетяна Ведмідь подякувала за допомогу у перевезенні експонатів місцевим священикам Української Православної Церкви, які, до речі, теж відвідали презентацію.

А секретар Дніпропетровської єпархії протоієрей Валентин Цешковський подякував організаторам і закликав мешканців регіону відвідати цю унікальну виставку, яка приносить мир і любов у душі і надихає людей на добрі справи

Ігор Захарук

Для довідки

Автор проекту «Ангели малюють» відомий дрогобицький іконописець, художник-реставратор, поет і мистецтвознавець Левко Скоп. У Павлограді експозиція перебуватиме до середини квітня, а можливо, і до Великодня. Відвідувачі зможуть придбати експонати, які їм сподобаються. А виручені кошти організатори обіцяють направити на допомогу воїнам АТО.

 

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь