У Павлограді відбулася велелюдна презентація нової книги

У Павлограді відбулася велелюдна презентація нової книги директора Народного музею історії та трудової слави ДТЕК Павлоградвугілля  Віктора Пільгуя «Західний Донбас».

Нариси з історії розробки вугільного родовища». В ній взяли участь керівники вуглевидобувного підприємства, шахтарських профспілок, місцевої влади, гірники-ветерани, а також представники преси. Учасники зустрічі зазначали велике значення роботи, якою займається автор книги, для вивчення історії найрозвинутішого вуглевидобувного регіону України – Західного Донбасу.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Під час виступів гості говорили, що поява цієї книги важлива подія у культурному житті Павлограда. В ній автор, як і в своїх попередніх роботах, досліджує розвиток вуглевидобування на сході Дніпропетровської області та пов’язаного з ним економічного, соціального і культурного розвитку колись переважно аграрного, а згодом одного з найрозвинутіших індустріальних регіонів Придніпров’я.

Але це видання має і деяку особливість: в ній історія краю викладена через біографії людей, які її творили: Петра Маросіна, Євгена Пономарьова, Анатолія Шмиголя, Геннадія Гаркуші та багатьох інших – генеральних директорів Павлоградвугілля, керівників комбінату «Дніпрошахтобуд», директорів шахт, начальників змін, дільниць, рядових гірників. Це навіть не десятки, а сотні імен! І завдяки цій книзі вони вже не зникнуть у небутті.

Автор видання не уникає складного соціально-політичного тла, на якому розгорталися події 60-80-х років у Західному Донбасі (брежнівський застій, горбачовська Перебудова тощо). І розповідає про те, як шахтарі регіону, незважаючи на економічні негаразди, спромоглися зберегти свої підприємства і продовжувати видобуток вугілля.

Книга цінна не лише результатами дослідницької роботи Віктора Пільгуя, але й тим, що її писав свідок. Ба більше – учасник тих подій. Переважну більшість людей, про яких згадує, автор знав особисто і працював разом з ними.

Адже майже все трудове життя Віктора Івановича пов’язане з шахтами регіону. Він починав машиністом електровоза на шахті «Тернівська», механіком на дільницях, а завершив свою професійну кар’єру заступником генерального директора Павлоградвугілля. Тому знає не лише зовнішні прояви тих чи інших процесів, але й внутрішні важелі, які на них впливали.

Незважаючи на специфічну тематику, книга має бути цікавою широкому колу читачів. В ній пересічні мешканці регіону зможуть прочитати про історію свого краю, про своїх рідних і знайомих, шахтарі-ветерани – про події їхньої молодості, а історики й краєзнавці отримали цікавий матеріал про події недавньої минувшини.

Ігор Войцеховський

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!