У Покрові показували кіно про відомого отамана

Днями у Покрові, у рамках Міжнародної кіноасамблеї на Дніпрі, відбувся показ фільму «Претерпевший до конца». Це не перша документальна оповідь про видатного сина українського народу, праведного Петра Калнишевського.

Минулого року містяни мали можливість одними з перших познайомитися з картиною «Отаман», присвячену Івану Сірку. Цьогорічний показ продовжив цикл історичного кіно, яке примушує вкотре заглиблюватися у власну минувшину, дивлячись на сьогодення крізь призму життя видатних українців.

Як зауважив настоятель Свято-Михайлівського храму міста Покров протоієрей Миколай Ралко «Фільм «Претерпевший до конца» відкриває нам особистість мудрого політика, православного сподвижника, громадського діяча – Петра Калнишевського. Цьому останньому козацькому отаманові Запорізької Січі судилось особливе місце в історії українського козацтва, історії Січі, а отже — й України. Він до останнього залишався оборонцем її традицій, її лицарства, поборником віри православної».

Ця думка стала лейтмотивом стрічки, показ якої триватиме не тільки на Дніпропетровщині, а й у країнах близького та далекого зарубіжжя. Покровчани разом з близькими сусідами – нікопольцями, торкнулися історичної спадщини, яка надихнула Нікопольський будинок дитячої та юнацької творчості на концертну програму, представлену глядачам, повідомляють у прес-службі Криворізької єпархії.

Добавить комментарий