У Празі запрацював Український народний дім

У Празі відкрили Український народний дім, що позиціонується як консультаційний та культурний центр українських громадських організацій в Чеській Республіці. З часом там надаватимуть візову та правову підтримку, допомагатимуть в організації бізнесу, оформленні іпотеки та страхування, повідомляє «Радіо Свобода».

У приміщенні є п’ять кімнат, де розмістяться бібліотека, музей, мовні курси, концертна зала.  Також на базі центру збиратимуть гуманітарну допомогу українським вимушеним переселенцям. Наразі зали напівпорожні, і в домі поки працює лише зала для концертів та музей.

«Є багато людей, які хочуть створити, наприклад, жіночий клуб. Вони могли б збиратись тут у вихідні дні. Чи клуб любителів вишиванки, любителів спорту. Ми з друзями збиралися переглянути, наприклад, футбольний матч чи хокейний матч. Це можна буде робити тут», – говорить керівник Українського народного дому Михайло Топоров.

За даними Чеського статистичного бюро, в Чехії станом на вересень 2015 року проживає понад 105 тисяч українських громадян.

Залишити відповідь