У Рахові відкриють унікальний музей гуцульської бриндзі

Наприкінці серпня у Рахові відкриється перший в Україні Музей гуцульської бриндзі. Модерний, технологічний, культурно-освітній, смачний простір, який популяризуватиме бриндзю і власне Рахівщину. Про це повідомляє видання Varosh.

Музей гуцульської бриндзі облштований вдома в Ольги Шкуро — засновниці й учасниці Асоціації виробників традиційних карпатських високогірних сирів. Насправді, у світі та й в Україні, на Франківщині, до прикладу, поширена ідея домашніх музеїв.

«Нам важливо, аби цей музей був «ланцюжком» між розповідями про бриндзю і мандрівками на полонину до господарств, де її виготовляють. Це буде сучасний інтерактивний музей», – сказала Шкуро.

Музей гуцульської бриндзі

В музеї, зокрема, будуть VR-окуляри для перегляду роликів, листівки з доповненою реальністю. Вже придбані екран, проектор, ноутбук. Інтер’єр виконаний у народному стилі, в ньому багато дерев’яної фактури. Встановлені бочки-бербениці, створений куточок-бутафорія, де показаний процес створення сиру.

На території є двір-оранжерея з альтанкою, гойдалкою – цей простір стане частиною музею. Тут художниця малює повітрулю, будуть облаштовані стенди про виробників гуцульської овечої бриндзі. А ще Ольга Шкуро замовила портативний мангал, аби проводити майстер-класи з приготування кулеші на вогні. У теплу пору року дегустації бриндзі відбуватимуться в альтанці, а з похолоданням частуватимуть у закритому приміщенні.

«Це буде і просвітницький музей: запланована співпраця з освітніми закладами Рахівщини та всієї України, зі студентами факультетів туризму, які приїздять на практику, хочемо заходи зі школярами, конкурси, вікторини, сюрпризи. Будемо популяризувати музей», – розповіла Шкуро.

Ольга Шкуро

Наразі триває ремонт, пані Ольга з чоловіком квапляться, щоб якомога швидше оснастити музей. Водночас виготовляється цифровий контент: три відео для VR-окулярів, три сюжети доповненої реальності для листівок, матеріали для ютуб-каналу музею.

Відкриття музею планується наприкінці серпня. Презентація буде творчою, урочистою, веселою, під музику трембіти.

Фото зі сторінки музею у фейсбуці