У реабілітаційному центрі Дніпра панує атмосфера домашнього затишку

Реабілітаційний центр для учасників АТО, організований Дніпропетровською ОДА, прийняв вже 663 бійці. Нині там проходять реабілітацію ще 37 демобілізованих. Про це повідомив голова облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«У роботі реабілітаційного центру застосовується досвід європейських країн. Особливість – у комплексному підході. З кожним бійцем працює ціла команда фахівців – від медиків та психологів до соцпрацівників, – розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Цьогоріч таку реабілітацію вже пройшли 663 бійці області».

Фахівці реабілітаційного центру спираються на досвід Литви. Там місцеві центри психологічної допомоги схожі на санаторії, а не лікарні. Цього ж прагнуть і у Дніпрі, розповіла завідуюча центром Олена Привал.

«У нашому центрі панує атмосфера домашнього затишку. Чоловіки приймають ліки, проходять фізіопроцедури, займаються на тренажерах, спілкуються з психологами, малюють, слухають релаксуючу музику. У кожного – індивідуальна програма реабілітації, – розповіла медик. – Нещодавно двоє наших психологів повернулися з навчання у Литві. Нові знання вже застосовують на практиці».

Серед новинок – кінотерапія. Психологи ретельно обирають стрічки для перегляду, показують їх бійцям АТО, далі – обговорюють у дружньому колі.

«Інколи бійцям важко відкритися. Та побачивши у фільмі героя зі схожими переживаннями, їм легше обговорювати його дії, – каже Олена Привал. – Чоловіки діляться враженнями від побаченого, роблять висновки».

Пройти реабілітацію у центрі можуть усі демобілізовані. За направленням потрібно звернутися до сімейного лікаря або безпосередньо до центру за адресою: пл. Соборна, 14.

Добавить комментарий