У школах і садках Дніпра харчування буде за новими нормами

Вже з нового, 2022-го року у школах і садках Дніпра харчування буде за іншим порядком, затвердженим відповідною постановою Кабміну (від 24.03.2021 № 305). З новими нормами харчування ознайомлюють і батьків.

Так, для батьків учнів школи № 21 організували дегустацію примірних страв за чинними і новими нормами, щоб вони порівняли й оцінили переваги.

дегустація страв_школа Дніпра

За словами технологині, представниці компанії з організації харчування Олександри Малашевої, основні зміни спрямовані на те, щоб зробити дитяче харчування здоровим, збалансованим і більш вітамінізованим.

дегустація страв_школа Дніпра

«Серед основного – збільшення основних груп харчових продуктів. Йдеться про включення фруктів, сухофруктів, насіння, горіхів, збільшення овочів, м’яса, риби, різних видів молочних продуктів, бобових. Натомість виключено сосиски, ковбаси, обмежено сіль, цукор, а також насичені та рослинні жири. Замість консервованих овочів дозволено, наприклад, квашені. Менше смажених страв, а більше тушкованих, запечених. Водночас збільшуються і порції відповідно до трьох вікових категорій», — розповіла Олександра Малашева.

дегустація страв_школа Дніпра

Водночас директорка школи № 21 Антоніна Змієнко зазначила: «Передусім змінюється саме ставлення до дитячого харчування, зокрема, шкільного. І зараз головне завдання, щоб усі зрозуміли необхідність цього здорового харчування. Щоб замість звичних булок, сосисок віддати перевагу фруктам, салатам, овочам тощо. Часто обговорюємо цю тему і в чатах з батьками, а з учнями проводимо різні заходи – челенжі «Здорова тарілка харчування», «Я готую здорову їжу». Таким чином прищеплюємо дітям звичку до здорового харчування».

дегустація страв_школа Дніпра

Дніпрянка Ольга Лоба – одна з тих батьків, які долучилися до дегустації страв за чинними і новими нормами: «Молодший син наразі у першому класі. Серед запропонованого скуштувала котлети, фрикаделі, і маю сказати, що вони майже не відрізняються від домашніх – смачні. Загалом дуже тішить, що менше стане цукру, солі, не буде сосисок, а буде більше овочів, м’ясних страв. Наприклад, моя дитина полюбляє каші, які теж включені до переліку. Загалом порції немаленькі. Упевнена, що діти голодним не будуть точно».