У Швейцарії фермер знайшов скарб, якому понад 1700 років

Альфред Луслі з міста Ікен, розташованого в кантоні Ааргау на півночі Швейцарії, торік наткнувся в своєму саду на цікаву зелену монету. Через деякий час він знайшов ще п’ять. У липні цього року Луслі проткнув кротову нору під одним з вишневих дерев і знайшов ще 19 бронзових монет.
Батько і син повідомили про скарб владі, і у вересні археологи з Ааргау почали розкопки. Роботи тримали в секреті, щоб не привертати увагу грабіжників. Результати перевершили всі очікування: до кінця розкопок (листопад 2015 року) на території всього кілька квадратних метрів було знайдено 4155 римських монет загальною вагою близько 15 кг, пише gazeta.ua
Швейцарський нумізмат Хьюго Допплер оглянув 200 вже очищених від бруду монет і визначив, що це антонініани: їх чеканили при імператорах Авреліані (270-275 рр. н. н.), Тациті (275-276 рр. н. е.), Діоклетіані ( 284-305 рр. н. е.) та інших. “Найновіші” гроші відносяться до 294 році н. е. Вони чудово збереглися. На думку Допплера, це пов’язано з тим, що монети вилучили з обігу практично відразу після карбування. Антонініани отримали своє ім’я на честь на честь римського імператора Марка Аврелія Антоніна Каракалли.

Залишити відповідь