У суботу на Дніпропетровщині відкривається сезон полювання

6 серпня на Дніпропетровщині відкривається сезон полювання на пернату дичину. Мисливців закликають дотримуватися правил поводження зі зброєю та правил полювання. Про це йшла мова на час прес-конференції в Головному управлінні НП в Дніпропетровські області.

За словами голови обласного товариства «Мисливців та рибалок Дніпропетровської області» Василя Тибана полювання на пернату дичину на Дніпропетровщині розпочинається о 18.00 6 серпня і триватиме по 31 грудня 2016 року включно. Полювати на пернатих дозволено по суботах, неділях, у середу та четвер.

Стосовно ж всього сезону полювання, то він виглядає наступним чином.

На перепілку — з 18.00 години 06 серпня по 30 листопада , на сіру куріпку, фазана – з 01 жовтня по 31 грудня, на парнокопитних тварин – з 29 жовтня по 31 грудня, колективне полювання на самця кабана та молодняк – з 29жовтня 2016 року по 29 січня 2017 року; на зайця-русака — з 13 листопада 2016 року по 29 січня 2017 року, лисицю, єнотовидного собаку, вовка – з0 1 жовтня 2016 року по 26 лютого 2017 року включно.

На Дніпропетровщині офіційно зареєстровано близько 30 тисяч мисливців та рибалок, які є власниками зброї. Поліцейські постійно проводять превентивні заходи, спрямовані на безпечне поводження зі зброєю та боротьбу з браконьєрством.

«У нас створені мобільні групи із представників дозвільної системи та поліцейських, які проводять рейди під час полювання. В полі зору поліцейських – безпечне поводження зі зброєю, обов’язкова наявність дозвільних документів на зброю та мисливський квиток, відстріляна карта, облік добутої дичини. Звертаю увагу на те, що у осіб, які під час полювання зловживають спиртним будуть притягнуті до відповідальності аж до вилучення зброї. Ми розуміємо, що полювання — це справжній ритуал, але поводження зі зброєю вимагає особливої уваги. За три попередніх роки на Дніпропетровщині під час сезону полювання не було допущено жодного нещасного випадку. То ж бо закликаємо до цього і зараз» — наголосив Микола Федорович.

Начальник дозвільної системи додав, що полювання заборонене в 10-кілометровій санітарні зоні, прилеглій до міста Дніпра. Полювати дозволяється лише у спеціально відведених мисливських угіддях не ближче аніж за 200 метрів від першої будівлі поселення.

Микола Федорович звернувся до всіх мисливців та мешканців області з проханням повідомляти на лінію 102 про факти порушення правил полювання чи поводження зі зброєю.

Добавить комментарий