У цей день сталося найгучніше музейне пограбування (фото)

21 серпня 1911 року картина Леонардо да Вінчі «Джоконда» («Мона Ліза») була викрадена працівником Лувру, італійським дзеркальним майстром Вінченцо Перуджею. Про це повідомили у прес-службі Музею українського живопису.

Заходи, вжиті поліцією, не принесли результату. Були закриті кордони країни, музейна адміністрація була звільнена. За підозрою в цій крадіжці був заарештований поет Гійом Аполлінер. Також під підозрою знаходився Пабло Пікассо.

музейне пограбування

Картину знайшли через два роки в Італії: викрадач відгукнувся на оголошення в газеті і запропонував продати «Джоконду» директору галереї Уффіці. Мета цього викрадення досі неясна. За однією з версій, Перуджа хотів повернути «Джоконду» на історичну батьківщину, вважаючи, що французи «викрали» її, забуваючи, що Леонардо сам привіз картину до Франції. Злодій отримав невеликий тюремний термін. А «Мона Ліза» стала найзнаменитішою картиною в світі.

музейне пограбування

Повна назва картини Леонардо да Вінчі: «Портрет пані Лізи дель Джокондо» (італ. Ritratto di Monna Lisa del Giocondo). Вважається, що полотно є портретом Лізи Ґерардіні, дружини торговця шовком з Флоренції Франческо дель Джокондо, написаним близько 1503-1505 років.