У Дніпрі знайшли особливий надгробок (Фото)

Днями надійшло повідомлення від жителів Набережної Перемоги у Дніпрі  — на ділянці біля Палацу дітей та юнацтва  під час риття траншеї був виявлений фрагмент якоїсь плити. Заввідділом археології, кандидат історичних наук Олександр Старий і заввідділом «Музей історії місцевого самоврядування Дніпропетровської області» кандидат історичних наук Максим Кавун виїхали на місце. Поспілкувалися з будівельниками. За їх словами, фрагмент був виявлений два дні тому.  Повідомляють на сайті історичного музею.

Знахідку обстежили і перевезли до господарчого двору історичного музею. Це фрагмент надгробка з чорного лабрадориту. За зовнішніми ознаками — кінець XIX — початок XX століття. Напис на івриті добре читається, але збереглися фрагменти слів і окремі літери. Їх потрібно перевести і спробувати розшифрувати.

Як цей фрагмент виявився біля колишнього Палацу піонерів? Це намивна територія 1970-х років на місці колишнього Воронцовського острова. Тут ніколи не було єврейських кладовищ.

На думку Максима Кавуна, цей фрагмент надгробка, швидше за все, з Нового єврейського кладовища (нині парк Писаржевського). Хоча, можливо, і з старого єврейського кладовища, закритого в 1947 році (район вул. Шпіндяка). Нове єврейське кладовище було закрите в 1963 році, при цьому надгробки прибиралися і використовувалися як будівельний матеріал.

Швидше за все, в загальній масі будматеріалів, при формуванні зони на Набережній Перемоги, сюди і потрапив цей фрагмент. Знахідка цього фрагмента — ще один привід згадати про сумну долю некрополів нашого міста — в тому числі єврейських кладовищ Катеринослава.

Цілком можливо виставити цей фрагмент надгробка в одному із залів історичного музею, як відображення долі всіх історичних некрополів нашого міста в XX столітті.