У центрі Дніпра з’явиться двометрова різдвяна прикраса

У центрі Дніпра на новорічно-різдвяні свята встановлять двометрового дідуха. Це українська різдвяна прикраса, символ хліборобства і оберіг роду. Корені цього символу сягають прадавніх часів.

Як розповідає дніпрянин Андрій Куліш, така традиція — встановлювати на Різдво дідуха — вже існує на Львівщині, Рівненщині. А зараз він хоче, щоб вона з’явилась і у Дніпрі.

«Я хочу, щоб українські міста були наповнені українським змістом! Це проста але глибинна дія, яка об’єднає багатьох людей. Дідух, як традиційний український і слов’янський символ, близький людям будь якого світогляду, і християнам, і рідновірам, і навіть атеїстам. Це символ нашого роду, символ нашої землі, символ нашої прадавньої культури!», — говорить Андрій.

Вже знайдені майстри, які можуть виготовити цю святкову інсталяцію. На реалізацію проекту потрібно близько чотирьох тисяч гривень, плюс можливі додаткові витрати на облаштування місця де він буде стояти.

З місцем ще визначаються. Є кілька варіантів. Головний — це на Європейській площі біля ЦУМу. Є ще варіанти площі Героїв Майдану або перед міською радою.

Встановити дідуха планують 24-25 грудня.