У власність Дніпра повернули незаконно продану будівлю школи

У власність Дніпра через суд повернули будівлю школи № 116, яка знаходиться по вулиці Моторна, 31. У 2011 році будівлею незаконно заволоділа кіпрська компанія «Сівілком Лімітед», коли відповідне рішення ухвалив Кіровський районний суд.

«Приблизно десять років тому була поширена схема, коли укладалися договори купівлі-продажу між певними особами. Договорам надавали законного вигляду через суд, потім перепродавали і таким чином розбирали комунальну власність. Ми звернулися із позовною заявою про витребування майна до Господарського суду у серпні минулого року. Було відкрито провадження. Протягом кількох місяців тривало судове засідання», – розповів головний спеціаліст департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Ігор Скосарев.

У березні 2021 року позов у повному обсязі було задоволено: договір купівлі-продажу будівлі школи визнано недійсним, рішення Кіровського суду скасовано. 2 грудня Господарський суд ухвалив рішення повернути будівлю школи № 116 у власність міської громади.

Довідка. У школі № 116 до 2001 року перебувало близько 120 дітей молодших класів, але з технічних причин навчальний процес перевели до інших корпусів, після чого приміщення залишилося порожнім. У квітні 2020 року міськрада Дніпра з’ясувала, що будівля школи не є комунальною власністю, адже вона незаконно перейшла кіпрській компанії «Сівілком Лімітед» у 2011 році.