Учнівські квитки школярів Дніпра мають нову функцію (фото)

В учнівських квитках школярів Дніпра запровадили нову суперфункцію – батьків сповіщають про прихід і вихід дітей зі школи через Viber чи Telegram.

Пластиковий квиток має низку функцій, одна з яких – це перепустка до будівлі школи. Дитина заходить, притуляє квиток до турнікету і проходить далі. У цей час батькам на телефон через боти у Viber чи Telegram приходить повідомлення про прихід дитини. Так само відбувається і коли дитина виходить зі школи.

учнівський квиток_Дніпро

На сьогодні із 102 тис. школярів 42 тис. вже мають пластикові квитки. З 1 квітня безкоштовний проїзд в електротранспорті буде виключно за новими учнівськими. Серед розповсюджених причин відсутності нового документа – неправильно заповнені батьками анкети або небажання надавати персональні дані. Така юридична інформація потрібна для ідентифікації батьків і це цілком безпечно.

учнівський квиток_Дніпро

Новий учнівський квиток у Дніпрі впроваджено у рамках проєкту «Освітній простір Дніпра» та муніципальної програми «Безпечна школа». Документ нового зразка має низку функцій. До окрім вже згаданих, долучиться ще одна – розклад уроків, які батьки можуть переглядати онлайн. А з 1 вересня у такому форматі запрацює й журнал оцінок. Окрім того, планується запровадити оплату харчування у шкільних їдальнях через учнівський квиток. Для цього там є спеціальний QR-код.

учнівський квиток_Дніпро

За словами директорки НВК № 66 Людмили Коробки, заклад долучився до програми «Безпечна школа» ще у 2018 році.

«У нашому НВК навчаються 987 учнів, з них 90 % мать нові пластикові квитки. Хочемо, щоб якнайшвидше усі діти були з новими учнівськими», – підкреслила Людмила Коробка.

У НВК № 66 встановлено турнікети для пропускної системи, камери відеоспостереження, тривожна кнопка для виклику охоронної організації. Уся інформація з камер виводиться на монітор, роботу якого відстежує адміністратор.

учнівський квиток_Дніпро

На сьогодні у 78-ми із 157-ми шкіл міста встановлені турнікети. У найближчі роки такою пропускною системою дообладнають решту.

Відео зі шкільних камер надходить до Ситуаційного центру Дніпра. Тут на великому екрані спостерігають за освітніми закладами, де підключена система відеоспостереження «Безпечна школа». Записане відео зберігається в архіві Ситуаційного центру.

учнівський квиток_Дніпро

«Камери в школах підключені до системи відеоспостереження Ситуаційного центру міста Дніпра. Це дає можливість оперативно реагувати у разі виникнення позаштатної ситуації. Наприклад, є можливість перевірити, чи дійсно дитина виходила зі школи», – зазначила начальниця відділу обробки даних КП «Інфо-Рада-Дніпро» Ілона Симонова.