Україна даватиме документи про народження на окупованих територіях

Влада України видаватиме документи про народження чи смерть на територіях, визнаних Верховною Радою окупованими. Відповідні зміни до Цивільного процесуального кодексу України внесли депутати, підтримавши 249 голосами у другому читанні законопроект №3171, повідомляє «Українська правда».

Відповідно до законопроекту, заяву про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території можуть подати батьки, родичі, інші законні представники дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника.

Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території може бути подана будь-якою особою до суду за межами такої території України.

Справи про встановлення факту народження чи смерті особи на тимчасово окупованій території України розглядатимуть впродовж 24 годин. У рішенні про встановлення факту народження особи на окупованій території, зокрема, мають значитися дані про дату і місце народження особи, про її батьків.

Копія судового рішення невідкладно видається заявнику або, за його відсутності, суд надсилає її до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті. Рішення суду мають виконувати негайно.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Залишити відповідь