Україна потрапила в антирейтинг щодо вогнепальної зброї у цивільних

Наприкінці 2017 року в 230 країн та територій світу приблизно 857 мільйонів одиниць вогнепальної зброї були в руках цивільних осіб, або 84,7% від загальної кількості такої зброї у світі, передає УНН з посиланням на звіт, опублікований в понеділок дослідниками Small Arms Survey (SAS).

При цьому на кінець 2017 року в світі було зафіксовано лише близько 100 мільйонів зареєстрованих одиниць вогнепальної зброї в руках цивільних, що становить близько 12 відсотків загальної кількості усієї такої зброї.

На основі зібраних матеріалів дослідники склали рейтинг з 25 держав і територій світу, де найбільша кількість вогнепальної зброї — як зареєстрованої, так і нелегальної — зосереджена в руках цивільних. Відповідно до цього рейтингу, Україна посідає 22-е місце в світі і 5-е в Європі, з загальною кількість такої зброї у громадян — як зареєстрованої, так і нелегальної — у 4,4 млн одиниць.

У цьому ж рейтингу, в Європі найбільше зброї зосереджено в Росії (17,6 млн), Німеччині (15,8 млн) та Франції (12,7 млн).

Очолили світовий рейтинг Сполучені Штати, де у громадян було зафіксовано більше 393 млн одиниць вогнепального озброєння.