Україна увійшла до «Креативної Європи»

 

Віце-прем’єр-міністр – міністр культури В’ячеслав Кириленко та Єврокомісар з питань освіти, культури, молоді та спорту Тібор Наврачич підписали угоду про участь України у програмі ЄС «Креативна Європа». Про це повідомляє «Укрінформ».

Як зазначив після підписання угоди В’ячеслав Кириленко, «Креативна Європа» спрямована на підтримку культурного та аудіовізуального секторів креативного простору Європи.

«Україна приєдналася до програми “Креативна Європа”, і це дуже важливо, бо ми йшли до цієї мети. Нині склалися важкі часи для всієї Європи, вона зіткнулася з тероризмом, з яким Україна зіткнулася ще два роки тому. Але українські митці продовжують творити, бо самовираження є дуже важливим. Програма дасть змогу реалізувати митцям свої проекти у Європі, робити спільні проекти з європейськими митцями, доступ до проектів, загальна вартість яких становить майже 1,5 мільярда євро», – сказав В’ячеслав Кириленко.

У свою чергу Тібор Наврачич зазначив, що приєднання України до програми «Креативна Європа» допоможе українським митцям розвиватися у європейському напрямку.

«”Креативна Європа” є родиною, і ми раді вітати в ній Україну. Факт приєднання свідчить про те, що Україна поділяє спільні європейські погляди й цінності. Крім того, тут ідеться не лише про цінності, але й про фінансову підтримку. Загальна сума 1,46 млрд євро, які виділяються на програму, можуть допомогти українським митцям розвиватися у європейському напрямку, зокрема перекладати твори на європейські мови, творити спільно з європейськими митцями і розвиватися всередині України», – сказав Тібор Наврачич.

Єврокомісар також повідомив, що програма для України може бути реалізована з січня 2016 року, але до цього Верховна Рада має ратифікувати угоду.

За словами В’ячеслава Кириленка, для України відкриється по чотири напрямки програми «Креативна Європа» для митців та медіа.

Українські культурні діячі та інституції матимуть доступ до спектру заходів, що фінансуються програмою, як некомерційного (навчання, обмін досвідом, спільні заходи, підтримка інституційного розвитку), так і комерційного характеру (дистрибуційні мережі, фінансування малих та середніх підприємств в культурній та креативних сферах).

Як зазначив віце-прем’єр, програма покриває такі сфери, як література, телебачення, кіно, театр, музика, архітектура.

Фото: znaj.ua

Залишити відповідь