УР — 4 ЕИН: зв’язок зі світом налагоджено!

Уже понад 40 років позивний колективної радіостанції Будинку творчості Покрова розриває короткі хвилі. Опоненти спортсменів і не припускають, що володарі золота світового й вітчизняного радіоспорту — маленька команда, у складі якої — школярі. З нагоди 25-ї річниці Незалежності України незмінного керівника — Миколу Голуба — нагородили обласною пам’ятною ювілейною медаллю.

ІЗ ТОЧНІСТЮ ДО СЕКУНДИ

«За особисті заслуги та значний внесок у розбудову Дніпропетровської області», — з такими словами голова обласної ради Гліб Пригунов вручав пам’ятну медаль скромній людині, керівнику прославленої радіостанції Покрова.

Одним із перших Миколу Гнатовича поздоровив міський голова Олександр Шаповал: «Є люди, про досягнення яких свідчать їхні справи. До таких ­належить Микола Гнатович — більше ніж учитель, більше ніж наставник, бо дав путівку у життя не одному своєму вихованцю». Колективна радіостанція Будинку творчості з точніс­тю до секунди виходить в ефір, де на неї чекають коман­ди з усіх куточків земної кулі. Дехто саме завдяки юним зв’язківцям із Покрова дізнався про Україну. А вони складають свою мапу світу з численних винагород, кубків, медалей та вітальних листівок. Про кожну може розповісти Микола Голуб. У їхній скарбничці не десятки, а тисячі перемог. За підсумками 2015 року, за рейтинговими показниками понад 80 вітчизняних ­команд, колектив став кращим в Україні. Цього року зв’язківці здобули абсолютну перемогу у дев’яти турнірах, з яких вісім — всеукраїнського рівня, один — міжнародного, вибороли й два срібла, виконали два нормативи кандидатів у майстри спорту.

СПРАВЖНІ ­ВУНДЕРКІНДИ

Найстаршим із вундеркіндів радіозв’язку — шістнадцять, причому сього­дні більшість становлять дівчата. Радіолюбителів Покрова можна віднайти в усіх куточках світу — Китаї та Великій Британії, Прибалтиці, Іспанії та Америці. А розпізнати — за захоп­ленням, котре вже давно стало частиною їхнього життя. На переконання фахівців, команда Покрова — феномен, який так і не можуть розгадати потужні столичні станції, задаючись питанням: як школярі можуть досягати таких результатів? Можуть, коли є гарний наставник, коли процесом керує любов до дітей і справи, та є відчутна підтримка міської влади. Після тяжкої хвороби, майже втративши зір, Микола Голуб все одно поряд із вихованцями, на передовій педагогіки. А разом із ним — і дружина Галина. Вдвох отримували і нагороду, щоб, за їхніми ж словами, життя пульсувало спалахами рідного позивного.

ОКСАНА СІЗОВА, ФОТО АВТОРА

Добавить комментарий