В Ізраїлі археологи зробили нове відкриття (фото)

Археологи знайшли одну з найдавніших у світі мечетей, побудовану близько 1 200 років тому, в пустелі Негев в Ізраїлі. Руїни, що датуються сьомим або восьмим століттями, знайдені в бедуїнському поселенні Рахат, повідомляє “ВВС Україна”.

Ізраїльське управління з питань старожитностей (IAA) каже, що мечеть знайшли під час будівельних робіт у цьому районі. Це перша відома мечеть з тих часів у цьому районі, що конкурує за віком з тими, що знаходили в Мецці та Єрусалимі, повідомляє IAA.

найстаріша мечеть_Ізраїль

Директори розкопок Джон Селігман і Шахар Зур сказали, що така мечеть буде “рідкісним відкриттям у будь-якій точці світу”. Дослідники вважають, що до мечеті, ймовірно, ходили місцеві фермери.

Будівля була відкрита, мала прямокутну форму і мала міхраб — або молитовну нішу, яка вказує напрямок на південь до Мекки, найсвятішого міста ісламу.

найстаріша мечеть_Ізраїль

“Ці елементи свідчать про те, для чого цю споруду використовували багато років тому”, – сказав пан Селігман.

Це одна з перших мечетей, побудованих після приходу ісламу на територію Ізраїлю, коли араби завоювали цю візантійську провінцію в 636 році, відзначає експерт з ранньої ісламської історії Гедеон Авні.

найстаріша мечеть_Ізраїль

“Відкриття поселення і мечеті в його околицях є вагомим внеском у вивчення історії країни в той бурхливий період”, – сказав він.