В Одесі встановили мініатюрні копії архітектурних пам’яток (фото)

В Одесі відбулося відкриття перших трьох мініатюр проекту «Одеса на дотик із закритими очима», що реалізується в межах Громадського бюджету. Про це повідомляє прес-служба Одеської міської ради.

Поруч з будівлями міської ради, Археологічного музею і Англійського клубу (Морського музею) з’явилися їх мініатюрні копії, щоб люди з вадами зору могли насолодитися деталями відомих архітектурних пам’яток на дотик.

Ініціатором проекту виступила одеситка Світлана Стрельцова, яка має вади зору. Вона стикалася з такою практикою під час відвідування Польщі й захотіла втілити свою мрію в Одесі.

«Цей проект є яскравим прикладом того, як мрія стає реальністю. Я вірю в те, що одесити з повагою поставляться до цих мініатюр, і мінікопії будуть служити довго», — зазначила Світлана Стрельцова.

З минулого року в Одесі працює цілорічний екскурсійний маршрут для осіб з інвалідністю. І ці мініатюри стануть його частиною.

мініатюрні копії архітектурних пам'яток_Одеса

«Даний проект дає можливість насолодитися архітектурою Одеси тим, хто не може її побачити. Це не просто мініатюри будівель, це можливість відчути кожну деталь, кожен вигин нашої історії», — зазначила заступник Одеського міського голови Світлана Бедрега.

мініатюрні копії архітектурних пам'яток_Одеса

Незабаром планується встановити ще три мініатюри – копії будівель Одеського національного театру опери та балету, Воронцовського палацу й колонади.

мініатюрні копії архітектурних пам'яток_Одеса

Фото: omr.gov.ua