В США створили робота для дослідження океану

Як досліджувати океанічне дно за допомогою робота придумали у Сполучених Штатах. Винахідники з Каліфорнії змайстрували прилад, який можна запустити глибоко під воду і керувати ним через інтернет.

Це почалося із полювання за скарбами. Якось Ерік Стекпол натрапив на статтю у журналі сімдесятих років. У ній ішлося про місце, де на дні океану понад сто років тому начебто загубилися купи золота.

«Там була описана історія пограбування. Золото кинули на дно до підводної печери. Ні мисливці за скарбами, ні аквалангісти — не могли дістатися до неї. Тож у Еріка виникла ця грандіозна ідея — збудувати підводного дрона, якого можна відправити на пошуки», — говорить Девід Ланг, співавтор підводного робота.

Щоби винайти потрібну модель для вивчення дна океану, компанія Девіда й Еріка, розробила декілька прототипів. Остаточний варіант назвали тризубцем. На честь атрибута морського володаря — Нептуна. Підводного робота створили на основі водо-непроникливого смартфона.

океан робот

Його двигуни можуть працювати на стометровій глибині. Безпілотник під’єднаний до бездротового буя. І в режимі реального часу посилає на нього відеосигнал та інформацію про температуру, глибину і напрям руху відносно поверхні.

Буй підключений до інтернету, тож керувати роботом можна здалеку. Для вивчення підводного світу — винахідники розробили ще й спеціальне програмне забезпечення. Вони вважають, що їхній робот дасть можливість дослідникам захистити океан. Адже прилад допоможе людям усвідомити важливість і крихкість підводної екосистеми.

По матеріалам podrobnosti.ua

Добавить комментарий