В Україні є П’яна церква

У місті Чернівці по вулиці Руській, 35 є унікальна в архітектурному плані культова споруда. Мова йде про Миколаївський кафедральний собор, або як його просто називають П’яна церква. Пише ua.dorogovkaz.com.

П’яна церква — визначна пам’ятка Чернівців. Свою назву храм отримав завдяки незвичним, точніше сказати нетиповим для наших православних храмів куполам. Основи куполів (барабани) в буквальному сенсі слова закручені, наче п’яні. Кручені глави собору, безперечно, в перші секунди бентежать і збивають із пантелику тих, хто на них дивиться. І не дивно. Ви можете подумати, що щось негаразд із вашими очима. Але це не обман зору і не викривлення простору.

П’яна церква в Чернівцях незвичайна не тільки зовні, але і всередині. При відвідуванні храму відразу впадає в очі нестандартне розташування вівтаря. Нам звично бачити вівтар навпроти входу, а в Миколаївському соборі він знаходиться праворуч від входу. Це пояснюється задумкою архітекторів: вхід до церкви повинен бути саме з центральної міської вулиці Руської. Якби вівтар був встановлений навпроти входу, це була б північна сторона. За християнським канонам вівтар прийнято розміщувати зі східної сторони. Саме тому вівтар у Миколаївському соборі розташований на сході, де йому і належить бути.

Споруджувалася П’яна церква з 1927 року по 1939 рік. Такий тривалий період будівництва пояснюється фінансовими проблемами. Будівельні роботи то припинялися на кілька років, то знову відновлювалися. Нарешті, 6 грудня 1939 року, напередодні Другої світової війни Миколаївський кафедральний собор було освячено. До сьогоднішнього дня він зберігає самобутній інтер’єр. Можна помилуватися красивими вітражами під куполами, старовинним різьбленим іконостасом тощо.